PMP Group dostarczy kolejną maszynę PMP Intelli-Tissue® do Chin


Realizując strategię ekspansji na rynku chińskim, w październiku 2012, PMP Group - globalny dostawca technologii do produkcji papieru, podpisał kontrakt z Henan Hulijia Paper na dostawę linii Intelli Tissue® 900 EcoEc.

Grupa Hulijia, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w przemyśle papierów higienicznych w Chinach, dostarczając profesjonalne produkty pielęgnacyjne.

Maszyna Intelli-Tissue® 900 EcoEc, konstruowana dla Henan Hulijia, z konfiguracją podwójnej prasy, prędkością projektową 1200 m/min i szerokością na nawijaku 2.85m, produkować będzie papier z celulozy (52 t/d). Poza wysoką jakością produktu końcowego, MT charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem mediów. Maszyna Intelli-Tissue® 900 EcoEc została zaprezentowana po raz pierwszy w marcu tego roku, podczas konferencji PMP Open House w Changzhou, w Chinach, organizowanej prze PMP Group we współpracy z Henan Association.

Zakres dostaw PMP obejmuje m.in. system krótkiej pętli, całą maszynę tissue – z uwzględnieniem dodatkowych systemów takich jak system smarowania, parakondensatu, napędy i system sterowania. Linia projektowana będzie w Europie i produkowana w Chinach i Polsce. W ten sposób, PMP Group realizuje strategię Optymalną Kosztowo (tzw. Optimum Cost Solution) i wykorzystuje dogodną lokalizację swojego Centrum Doskonałości - PMP IB (Changzhou) Machinery & Technology Co. Ltd. Rozruch maszyny zaplanowany jest na koniec roku 2013.


wróć